Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Drobečková navigace

Úvod > Nakladatelství a vydavatelství > Ediční plány

Ediční plány

Ediční plán 2022

Odborná literatura

Basařová, G., Šavel, J., Basař, P., Basařová, P., Brož, A.
Pivovarství / teorie a praxe výroby piva

Základní dílo v oboru, používané jako vysokoškolská učebnice, encyklopedický pomocník sládků a dalších pivovarských odborníků a neocenitelná studnice poznatků pro nadšence z řad laické veřejnosti. V šestnácti bohatě ilustrovaných, příklady, grafy, tabulkami a dalšími pomocnými materiály vybavených kapitolách pojednává o celém procesu výroby piva. To vše je doplněno stovkami odkazů na další tuzemskou i zahraniční literaturu a rejstříkem s více než 3000 položek. Kniha je svým rozsahem a pojetím určena studentům bakalářského, magisterského a doktorského studia pivovarství, dále pivovarským odborníkům a v neposlední řadě i zájemcům z řad laické veřejnosti, kteří se chtějí o tradičním českém oboru dozvědět více podrobností.
Druhé aktualizované vydání knihy Pivovarství navazuje na první vydání z roku 2010, aktualizuje je na dnešní úroveň poznatků a bohatě doplňuje o nové postřehy, vědecké a odborné informace. První tisk druhého vydání knihy z listopadu 2021 byl do konce roku prakticky rozprodán.

Dotisk připravujeme na jaro 2022.

ISBN 978-80-87109-71-7
Formát B5, plnobarevná, pevná vazba, 952 tiskových stran.

Basařová, G., Paulů, R., Psota, V. Šavel, J., Basař, P., Dostálek, P., Basařová, P., Kellner, V., Mikulíková, R., Čejka, P., Kosař, K.
Sladařství / teorie a praxe výroby sladu

Dobré pivo nelze vyrobit bez kvalitních surovin. Tou základní pro většinu piv a piva »českého« typu obzvláště je ječmen, přesněji řečeno ječný slad. Publikace Sladařství je základním dílem v oboru, používaným jako vysokoškolská učebnice a praktický pomocník sladařských odborníků. Ve více než dvou desítkách bohatě vybavených kapitol pojednává o celém procesu výroby sladu. Na jednotlivých kapitolách se podíleli renomovaní odborníci z praxe, výzkumných institucí a vysokých škol. Kniha není zajímavá jen tím, že přináší informace o výrobě sladu, ale jde o komplexní dílo, které se na problematiku sladařství dívá z různých pohledů.
Druhé aktualizované vydání knihy Sladařství navazuje na první vydání z roku 2015, aktualizuje je na dnešní úroveň poznatků a bohatě doplňuje o nové postřehy, vědecké a odborné informace.

Připravujeme na přelom roku 2022/2023.

ISBN 978-80-87109-73-1.
Formát B5, plnobarevná, pevná vazba, 720 tiskových stran.

Poláček, J..
Jak vyhrát komunální volby aneb Politický marketing

Současné nastavení termínů voleb v České republice nedělí už roky na nevolební a volební, ale spíše na ty supervolební a volební. Přesto, že volíme každý rok a mnohdy i vícekrát, neexistuje žádná česká kniha, která by byla srozumitelným průvodcem po volbách, příručka pro toho, kdo by chtěl kandidovat v komunálních volbách. Kniha představuje teoretické aspekty politického marketingu, hlavní význam však leží v praktické rovině – v jednotlivých kapitolách lze najít informace k načasování kampaně, přípravě strategie a taktiky, sestavení rozpočtu včetně fundraisingu, ke komunikačním a reklamním kanálům, sestavení volebního týmu či k aktuální volební legislativě. Autor se předvolebními kampaněmi zabývá od roku 2001 – pracoval pro Čtyřkoalici, později se jako manažer kampaně TOP 09 podílel na vstupu této strany do sněmovny.

Připravujeme pro první polovinu roku 2022.

ISBN 978-80-87109-76- 2.
Formát A5, brožovaná vazba, 140 tiskových stran.

Kovářová, D. a kol.
Judikatura rodinného práva

Exkluzivní výběr klíčové soudní judikatury pro oblast práva rodiny sestavil a zpracoval s právními větami kolektiv opírající se o činnost Unie rodinných advokátů, vedený prezidentkou a zakladatelkou tohoto odborného zapsaného spolku D. Kovářovou, která je renomovanou expertkou v této oblasti. Výběr zahrnuje judikaturu z těchto okruhů: Otcovství a mateřství, Participační práva dítěte, Péče jednoho rodiče, společná a střídavá péče, Procesní otázky, Společné jmění manželů, Trestné činy v rodině, Únosy dětí, Úprava styku, Výkon rozhodnutí, Výživné. Publikace je určena soudcům, advokátům a dalším zainteresovaným odborníkům, ale též spolkům zabývajícím se problematikou rodinných vztahů a samotným rodičům, manželům a partnerům.

Připravujeme pro první polovinu roku 2022.

ISBN 978-80-906813-7-8.
Formát A5, brožovaná vazba, 250 tiskových stran.

Rennerová, Z., Punčochář, P. a kol.
Pes a právo

Komentovaná právní úprava doplněná soudní judikaturou zahrnuje nejdůležitější regulace, které se týkají pozice psa a jeho pána a vysvětluje závažné otázky, jež souvisejí s chovem a výcvikem zvířecích miláčků: pravidla chovu (ilegální množírny, tzv. bojová plemena, dokumentace atd.), odpovědnost za škodu způsobenou psem (majetková, správní, trestní), ochrana zvířat proti týrání apod. Dotýká se i některých sofistikovaných aktuálních témat (např. otázka tzv. subjektivity psa). Autory jsou zkušení odborníci z právní (soudní, advokátní) praxe.

Připravujeme pro druhou polovinu roku 2022.

ISBN 978-80-906813-5-4.
Formát A5, pevná vazba, 300 tiskových stran.

Kamila Balounová
Zákon o soudních tlumočnících a soudních překladatelích (úvahy nad novou právní úpravou)

ISBN 978-80-906813-2-3
Formát A5, brožované, 127 tiskových stran.

dotisk připravujeme na začátek března 2022

 

Sůra, J. a kol.
Hromadné žaloby

připravujeme

Hanzlík, F.
Chráněný účet

připravujeme

 

Jiří Kozák
Složitost a nahodilost práva

připravujeme

 

Kamila Balounová
Komentář k Zákonu o soudních tlumočnících a soudních překladatelích (úvahy nad novou právní úpravou)

připravujeme

 

Beletrie a ostatní literatura

Salava, P.
Kostky jsou vrženy 
aneb Staré a nové zápisky o válce koronavirové

„Řekl jsem si, že budu zapisovat nejrůznější situace, které život přináší.“ Takto vyjadřuje autorský záměr P. Salava, populární diskžokej, producent zábavných pořadů a koncertů, zkušený rozhlasový a televizní moderátor, ale též tvůrce fenoménů doby, známý nejširší veřejnosti. V desítkách sloupků, které měly původně časopisecké určení, komentuje vtipně, vážně, nostalgicky i s notnou dávkou optimismu způsob, jakým se mimořádně aktivní a pandemií k nezvyklému prožívání dlouhých týdnů a měsíců odsouzený člověk může s touto situací vyrovnávat. Kniha je rozšířenou verzí úspěšného titulu „Zápisky o válce koronavirové“, kterou jsme vydali v roce 2021.

Připravujeme pro druhou polovinu roku 2022.

ISBN 978-80-87109-74-8.
Formát A5, pevná vazba, 200 tiskových stran.

Havlíček, K.
Prezidentka

Poněkud černě humorný příběh uchazečky o prezidentský stolec s nadhledem a nadsázkou komentuje tuzemskou politickou, mediální a občanskou sféru ve fiktivním prostředí jedné z bublin české společnosti nedávných i nejbližších měsíců v souvislosti s volbami hlavy státu.  

Připravujeme pro druhou polovinu roku 2022.

ISBN 978-80-87109-75-5.
Formát A5, pevná vazba, 240 tiskových stran.