Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Litera > Chceme vás lépe informovat

Chceme vás lépe informovatPo covidu a lockdownech se firma JUDr. Karla Havlíčka Brain Team (HBT) v roce 2022 vydala na cestu kompletního restartu. Začátkem roku spustila webové stránky v novém hávu, napojila je na sociální sítě Facebook a YouTube, přidala aktuality.

Také Stálá konference českého práva (SKČP) na jaře restartovala. V březnu se konalo XVIII. sezení Právnického klubu na téma právní pojetí tolerance. Téma přilákalo řadu významných právníků a osobností soudního světa. Hlavními řečníky byli např. znalec římského práva, prof. Michal Skřejpek či prezident Soudcovské unie JUDr. Libor Vávra. Téma vyvolalo bohatou diskusi, ale celou akci provázela především velká radost ze setkání, které muselo být na podzim kvůli lockdownu zrušeno.

Koncem dubna se příznivci SKČP sešli v CEVRO Institutu na 5. Středočeském právnickém dnu o insolvenci. Akci z počátku provázely mírné komplikace. Původně se totiž Středočeský právnický den měl konat v sále Středočeského krajského úřadu. Vzhledem k tomu, že ve stejný den probíhalo zasedání středočeského zastupitelstva, musela produkce SKČP narychlo sehnat nový prostor. A CEVRO Institut vyšel konferenci SKČP vstříc. Insolvence před covidem, v pandemii, po covidu, téma přilákalo do sálu konference na sedm desítek předních právníků, prezidenta Exekutorské komory i politiky. Předseda krajského soudu v Praze, JUDr. Ljubomír Drápala uvedl setkání upozorněním: „Dnes jsem v médiích poslouchal stále o inflaci. V poslední době na ni měl vliv hlavně covid a válka. Myslím, že válka na Ukrajině bude mít na inflaci ještě větší vliv než covid.“ Téma vyvolalo bohatou diskusi a následně i ohlasy v médiích. A tak lze očekávat, že se zájem projeví i v příslušné legislativě. Máme radost, že SKČP k tomu svou akcí mohla přispět.

V květnu pokračovalo Pražské právnické jaro Kulatým stolem na téma soudcovské etiky. Opět v CEVRO Institutu se sešly čtyři desítky především soudců, ale také advokátů a dalších osobností právnického světa k diskusi, která se soustředila na téma v pocovidové době. Akci uvedl prezident Soudcovské unie JUDr. Libor Vávra, který vedle vlivu pandemie na české soudnictví zmínil i další faktor, kterým je válka na Ukrajině: „Obávám se justice, kdy se lidé u soudu ani neuvidí.“ V závěru Kulatého stolu v duchu Artušových rytířů vystoupil i autor nové publikace SKČP „Složitost a nahodilost práva“ Jiří Kozák, který uzavřel diskusi o soudcovské etice slovy: „Pokud bude konzervativní pohled na výklad práva kritizován, pak to nebude dobrá cesta.“

HBT i SKČP v internetovém prostoru několikanásobně zvedly počet svých sledovatelů. Na webových stránkách každý týden prezentujeme pět novinek, máme nový e-shop pro naše vydavatelství a nakladatelství, o který pečlivě pečuje partnerka HBT Eva Pešková. Na YouTube zveřejňujeme části vystoupení řečníků z akcí Pražského právnického jara a také nový projekt, videoankety Dany Jaklové. Ty se snažíme propojovat s tématy konferencí, např. tolerance, insolvence, ale přinášíme i témata obecná – co je štěstí? jak se vztekem?

Novinkou je prezentace HBT a SKČP na Facebooku. Tady jsme jen v uplynulém týdnu oslovili 585 nových uživatelů. Všechny naše aktivity tedy můžete nalézt na našich facebookových stránkách Havlíček Brain Team.

To vše s jediným cílem – co nejvíce zaujmout odbornou právnickou veřejnost a prezentovat právnická témata srozumitelně i široké veřejnosti. Věříme, že se nám to bude dařit i díky zájmu vás, našich čtenářů, za což velmi děkujeme!

A jelikož vás chceme co nejlépe informovat, začali jsme pracovat na našem Newsletteru. Porada o jeho podobě byla náročná, ale plodná, máte se na co těšit.

Dana Jaklová, HBT

K a E.jpg