Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Dále zatraktivňujeme konference, chystáme nové formáty!

Dále zatraktivňujeme konference, chystáme nové formáty!logo pk_jaro.jpglogo pk.jpgDSC_7650.jpg

Rok 2022 byl jakýmsi restartem Stálé konference českého práva (SKČP). Snažili jsme se navázat na všechny formátové podoby z předchozích let a zároveň je ozvláštnit jak tematicky, tak organizačně. V roce 2023 tomu nebude jinak, navíc bychom naši činnost chtěli posunout o další stupeň výše.

Kromě osvědčených akcí, jako jsou např. Právnický klub nebo Středočeský právnický den, se nově chytáme pořádat řadu odborných seminářů, stejně jako chceme pokračovat v kulatých stolech, sympoziích a konferencích. Vracíme se i k formátu Právnické galerie (setkání právnických profesí „opačně“ aneb „jak to dělají v jiných profesích“).

Jsme schopni připravit „na klíč“ konference a další formáty na aktuální požadavky našich partnerů, a to nejen z oblasti práva. Chceme se také vrátit k tématům roku 2022, která si získala velkou společenskou pozornost, jako např. hromadné žaloby, pes a právo či home office.

Pražské právnické jaro SKČP zahájíme v březnu 2023 prvním ze série odborných seminářů – námět je připraven, ale přece jen si jej ještě uchováme jako malé tajemství. V dubnu budeme pokračovat Právnickým dnem Středočeského kraje a konferencí s odbornou neprávnickou tematikou. V květnu připravíme první Právnickou galerii a další odborný seminář. V červnu už tradičně proběhne Právnický klub na téma Generace lidských práv a v seminářové sérii budeme pokračovat.

V Pražském právnickém podzimu SKČP se v září chystáme na Právnický salón s tématem Existuje ještě společenská smlouva? V říjnu připravíme Pražský právnický den, v listopadu Právnický klub na téma Český právní řád a evropské právo. Během podzimu budou opět pokračovat i naše semináře.

Pro konference a sympozia SKČP v roce 2023 zvažujeme např. témata Dluh a jeho právní souvislosti, Právní problematika informační společnosti, Podmíněný trest a podmíněné propuštění či Odpovědnost ve zdravotním pojištění.

Zároveň i dále budeme pracovat na našem firemním webu www.brainteam.cz a s našimi facebookovými stránkami i s platformou YouTube, plánujeme ale i rozšíření na LinkedIn a Twitter.

Příště vás seznámím s edičními záměry týkajícími se našich publikací. 

Moc si přejeme, aby vás náš plán zaujal, a těšíme se na setkávání v roce 2023. A pokud byste sami měli nějaký atraktivní námět, neváhejte se na nás obrátit.

 

Mgr. et MgA.  Dana Jaklová, tisková mluvčí HBT a SKČP