Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Nakladatelství a vydavatelství

Nakladatelství a vydavatelství

V oblasti nakladatelské činnosti se kancelář etablovala zakázkovým zpracováním řady odborných časopisů, sbírek a knih. Vedle tvorby na zakázku realizuje Havlíček Brain Team vlastní nakladatelský program, který je zaměřen zejména na exkluzivní a reprezentativní publikace knižního charakteru a praktické příručky.

Vydavatelské práce kanceláře jsou orientovány především na luxusní katalogovou tvorbu, nabízejí možnosti realizace výročních zpráv, tematických a firemních publikací, autorských kalendářů a dalších vydavatelských a polygrafických produktů. Nabízíme rovněž kompletní nakladatelskou redakci textů, jazykové a technické korektury, grafické návrhy a řešení, elektronickou sazbu a další služby vydavatelského a nakladatelského charakteru.

Krátce z historie: Odborníci, kteří jsou kolem kanceláře sdruženi, mají bohaté zkušenosti z předchozí práce. Majitel nakladatelství JUDr. Karel Havlíček řídil od počátku 90. let nejprve nakladatelství Lunarion, v. o. s., které vydalo desítky titulů odborné a beletristické literatury a zahájilo též spolupráci s významným rakouským vydavatelstvím Norberta Oraca, pro něž v Československu a posléze v České republice zajišťovalo několik odborných právnických periodik. Součástí skupiny bylo od samého počátku v roce 1990 malé exkluzivní nakladatelství NUGA (v jeho čele stála JUDr. Blanka Havlíčková), které se soustřeďovalo na neprávnickou, zejména populárně naučnou, odbornou i beletristickou literaturu.
V roce 1994 se JUDr. Karel Havlíček stal jednatelem a spoluvlastníkem Nakladatelství Orac CZ, jež působilo na zdejším trhu v druhé polovině 90. let jako největší producent právnické periodické literatury a výrazně se též podílelo na trhu odborných neperiodických právnických publikací.
V roce 1999 se novým partnerem stalo jedno z největších světových právnických nakladatelství LexisNexis, které odkoupilo obchodní podíl původních vlastníků a začalo působit v České republice samostatně – opět v čele s JUDr. Karlem Havlíčkem.
Další etapu nastoupil šéf skupiny v roce 2005, kdy vytvořil nový vlastní nakladatelský projekt Havlíček Brain Team (HBT). Rozsáhlou právnickou produkci periodických i neperiodických titulů od tohoto nakladatelství převzal v roce 2015 jeden z leaderů tuzemské nakladatelské scény – akciová společnost Wolters Kluwer.

Právnická literatura byla od roku 2017 soustředěna do nově ustavené Stálé konference českého práva, s. r. o. Ostatní odbornou i beletristickou produkci zajišťuje nakladatelství HBT.