Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Jaký je Psí život mezi paragrafy?

Jaký je Psí život mezi paragrafy?Je statisticky dokázáno, že každý 4. Čech je majitelem psa, což nás staví na přední příčky světových statistik počtu psů na počet lidí. Co statisticky dokázáno sice není, ale věřím, že by případným průzkumem potvrzeno bylo, je skutečnost, že každý Čech, nejen majitel psa, byl nejméně jednou v životě účastníkem události právní povahy, která se psa týkala… a většinou tápal… Tak pro nás všechny, kterých se právní aspekty soužití se psy jakkoliv dotýkají, přináší nakladatelství Havlíček Brain Team na knižní trh jedinečnou publikaci, která zodpoví drtivou většinu nejčastějších otázek. Dozvíme se z ní vše potřebné o základních východiscích (pozor: pes není věc! – a co vše z toho plyne), ale najdeme zde také odpovědi na otázky ryze praktické: jak vzniká vlastnictví psa (např. jak by měla vypadat kupní smlouva včetně režimu záručních práv, jak si psa lze v souladu s právem přivlastnit, co s nalezeným či zatoulaným psem, atd.); jak řešit, když pes způsobí nějakou škodu (od rozžvýkaných luxusních bot nic netušící návštěvy, přes zardoušenou sousedčinu slepici až po nešťastné případy napadení člověka psem), nebo když se naopak sám stane terčem nějaké škodní události a jejího pachatele (nepozorného řidiče, nešikovného myslivce nebo zkrátka mizery, kterému činí radost ublížit zvířeti); seznámíme se s právním režimem psích útulků. Zvláštní pozornost je v publikaci věnována zájmovému chovu psů, jejich evidenci, čipování, očkování, místním poplatkům, právům a povinnostem chovatele, průkazům původu, průvodním dokumentům psů při jejich převozu v rámci Evropské unie i za její hranice, regulaci obchodu se zvířaty (včetně on-line prodeje). Svou kapitolu najdou i ti, kteří se zajímají o ochranu psů proti týrání, proti nebezpečným nákazám apod. A nezapomněli jsme samozřejmě ani na krajní případy, kdy se pes stává terčem nebo nástrojem delikventní činnosti v rovině přestupkového či dokonce trestního práva.
Specifickým rysem publikace je také koncentrace bohaté soudní judikatury, komentovaných rozhodnutí, v nichž právě pes hraje významnou roli. Judikatura je doplněna též přesným a rovněž komentovaným zněním příslušných právních předpisů.
Autory knihy jsou právní a věcní odborníci v čele se soudcem Pavlem Punčochářem. Ale nemějte obavy: publikace je psána čtivým a srozumitelným způsobem a je určena nejen dalším právníkům a odborníkům, kteří s tímto tématem přicházejí do styku profesně, nýbrž především nejširší zájmové veřejnosti.
Zkrátka, ať už máte sami psa doma anebo se vás nějak profesně či osobně dotýkají osudy psa, kterého vlastní někdo jiný, připravovaná publikace bude rozhodně cenným zdrojem informací a neměla by ve vaší knihovně chybět.
Plánovaný termín vydání je první pololetí t.r.