Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Série odborných seminářů Rodina v krizi /normální je nesoudit se/

Série odborných seminářů Rodina v krizi /normální je nesoudit se/Do portfolia činností Stálé konference českého práva orientovaných na rodinu a právo rodiny patří také odborné semináře pořádané ve spolupráci s projektem Servis rodiny. Spolupráce byla zahájena v roce 2023 a vlastně i ohlasy a postřehy ze seminářů byly jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli začít vydávat odborné periodikum Rodina. Letos probíhá 2. ročník série odborných seminářů, zaštítěných prezidentem Soudcovské unie JUDr. Liborem Vávrou. 

Lektorský tým tvoří JUDr. Jaromír Jirsa, soudce Ústavního soudu a čestný prezident Soudcovské unie, a Mgr. Kryštof Janek, advokát a místopředseda sekce pro rodinné právo České advokátní komory. 

Semináře letos probíhají mírně odlišnou formou než v prvním ročníku, kdy se všechna setkání uskutečnila v Praze. Chtěli jsme semináře více zpřístupnit, a tak je v rámci 2. ročníku nabízíme v jednotlivých regionech. A zájem je opět velký, což nás velmi těší. 

Letošní ročník jsme zahájili 16. 2. 2024 v Domažlicích. Velké poděkování patří nejen lektorům, ale i paní předsedkyni Okresního soudu v Domažlicích JUDr. Martině Dufkové a jejímu týmu, kteří nám byli velmi nápomocni s organizací přímo na místě. Semináře se zúčastnilo 40 odborníků z řad soudců, advokátů, pracovníků OSPOD a psychologických a mediačních služeb. Ti si nejdříve vyslechli vystoupení paní doktorky Dufkové, která představila pojetí opatrovnické agendy na okresním soudu v Domažlicích, popsala multioborovou spolupráci, kterou pro tuto agendu využívají a informovala o zahájení spolupráce se Servisem rodiny. Pak už se slova ujali lektoři. Během semináře probíhala mezi lektory a účastníky živá diskuse a výměna názorů a zkušeností z praxe. 

Speciálním hostem byla bývalá soudkyně Ústavního soudu, nyní již emeritní soudkyně, JUDr. Vlasta Formánková, která se dlouhodobě zasazovala o zlepšení postavení a výkonu opatrovnického soudnictví, zejména na svém „domovském“ soudu v Plzni. Apelovala na všechny zúčastněné, že je třeba nepodceňovat význam opatrovnické agendy, neboť tato bezprostředně ovlivňuje budoucí generace naší společnosti. 

Seminář měl opět skvělou atmosféru a vynikající ohlasy. A mimo možnosti seznámit se s nejnovějšími nálezy a stanovisky Ústavního soudu, umožnil mezioborové setkání odborníků daného regionu a výměnu jejich náhledů na postupy a podporu rozpadajících se rodin.

 

Úvodní seminář byl rozhodně úspěšným zahájením dalšího skvělého ročníku. Pokud vás téma zaujalo, lze se ještě přihlásit na 17. 5. 2024 do Jindřichova Hradce, 13. 9. 2024 do Litoměřic, 8. 11. do Hradce Králové a 6. 12. 2024 do Prahy. A my se už moc těšíme na další setkání 15. 3. 2024 tentokrát v Brně.