Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Novinka - SKRIPTA SKČP - Soudcovská etika (tradiční kulatý stůl SKČP)

Novinka - SKRIPTA SKČP - Soudcovská etika (tradiční kulatý stůl SKČP) 

 

Objednávejte na E-shopu

 

Skripta SKČP jsou novým pilotním projektem Stálé konference českého práva v roce 2022. Jejich cílem je rozšiřovat myšlenky, které zaznívají na konferencích, sympoziích, kulatých stolech a dalších prezenčních akcích Stálé konference českého práva, i mimo přirozeně (kapacitními důvody či v nedávné době a nepochybně i v budoucnosti krizovými opatřeními) omezený okruh účastníků, s nimiž se můžeme při těchto akcích reálně setkávat.

Principem ediční řady Skripta SKČP je zaznamenat průběh jednotlivých akcí, zachovat autentický ráz přednesů a jen s nezbytnou mírou redakčních zásahů, jež umožní odstranit v mluvě se vyskytující zkratky, pleonasmy, přeřeknutí a další pochopitelné nedostatky (což je naprosto neodmyslitelné zejména u formátů diskusního typu, jakými jsou především kulaté stoly a Právnický klub), představit nezkresleně a pokud možno v plném rozsahu příspěvky těch, kteří se aktivně účastní akcí jako referenti, koreferenti, startéři rozprav či diskutující. Účastníci akcí Stálé konference českého práva jsou na začátku každé akce upozorňováni, že příspěvky jsou zaznamenávány a budou publikovány v rámci informací o akcích s výjimkou pasáží, které vystupující případně označí jako části neurčené ke zveřejnění. Z tohoto důvodu redakce ediční řady provádí jen nejnutnější korektury podle přepisu mluveného slova.

Skripta SKČP jsou určena k širokému využití ve vědecké, odborné, osvětové i legislativní práci formou citací, parafrází i obecně čerpání nových zdrojů umožňujících orientaci v právních i filozofickoprávních otázkách, které jsou na akcích Stálé konference českého práva traktovány. Jsou adresována právníkům všech profesí, médiím, agenturám, studentům i dalším zájemcům o předmětné otázky, v neposlední řadě též zákonodárcům a legislativcům, neboť reprezentují širokou škálu názorů zaznívajících ve společenském diskursu k důležitým otázkám práva de lege lata i de lege ferenda.

Příspěvky přednesené na všech akcích Stálé konference českého práva vnímáme jako prvky mozaiky veřejné diskuse o právu, jejímž záměrem je zlepšovat úroveň českého právního řádu, šířit právní osvětu a vést permanentní kritickou rozpravu se snahou o zvyšování právního vědomí ve společnosti.

 

JUDr. Karel Havlíček, zakladatel Stálé konference českého práva
Ing. Eva Pešková, organizační garant projektu