Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Sympozium Pes a právo 7. 10. 2022 CEVRO Institut - registrujte se

Sympozium Pes a právo 7. 10. 2022 CEVRO Institut - registrujte sePříprava blížícího se sympozia Pes a právo je v plném proudu a již teď není pochyb, že půjde opět o velmi zajímavou akci. Řadu vystupujících řečníků rozšířily další známé osobnosti a odborníci. K významným jménům v pozvánce se dále přidají JUDr. PhDr. Zuzana Rennerová, za MZe vystoupí JUDr. Jana Traplová, za Svaz měst a obcí Mgr. Alena Klimtová a za Kancelář veřejného ochránce práv Mgr. Hana Brablcová. Že jde o téma aktuální a lákavé potvrzuje i zájem tisku. Mediálně sympozium podporují weby eCanis a Haf & Mňau, časopisy Myslivost, Soudce a Moderní obec. Zkrátka, máme se rozhodně na co těšit a vy byste u toho neměli chybět.

Úvodní slovo přednese soudce Mgr. Pavel Punčochář, dále vystoupí soudci Nejvyššího soudu JUDr. Roman Fiala a JUDr. Hana Tichá, advokáti JUDr. Lukáš Bohuslav, Ph.D., JUDr. Luděk Lisse, Ph.D., Mgr. Miroslav Krutina a další právní odborníci. 

Registrujte se ZDE.

Záměrem sympozia je otevřít široký vějíř otázek souvisejících s právním zakotvením a pozicí psa – zvířete, „mazlíčka“, pomocníka a nejlepšího přítele člověka. Naší snahou je, aby sympozium poskytlo zajímavou a vyváženou sestavu přednášejících ze všech relevantních sfér a tím otevřelo prostor pro komplexní analýzu právem upravených oblastí vztahu psa, člověka a práva. Naší vizí je navázat sérií úžeji zaměřených sympozií, věnovaných detailněji specifickým otázkám, postřehům z praxe a tématům, jejichž řešení buď vůbec chybí anebo vzbuzuje nejasnosti. Následná tematizovaná sympozia plánujeme s účastí širší veřejnosti.

V edičním plánu vydavatelství máme již stejnojmennou publikaci. Tématu postavení psa v právu se budeme věnovat dlouhodobě.