První prosincový pátek jsme uzavřeli letošní sérii odborných seminářů Rodina v krizi /normální je nesoudit se/. Poslední setkání se uskutečnilo v Praze, na Krajském úřadu Středočeského kraje. Vedení kraje děkujeme za poskytnutí prostor. Seminář proběhl ve velmi otevřené atmosféře s mnoha vstupy od účastníků. Přednáška byla doplněna též o příklad dobré praxe z OS Praha- západ. Paní doktorky Lenka Jurenová a Markéta Šedová sdílely s posluchači zkušenost se spoluprací se Servisem rodiny a nastavení multidisciplinární formy řešení opatrovnických kauz.
Celé série 2. ročníku se zúčastnilo celkem 275 účastníků. Profesním složením se jednalo o 82 soudců, 48 advokátů, 93 pracovníků OSPOD, 26 profesionálů z psychologických a dalších pomáhajících profesí, 22 pracovníků Probační a mediační služby, 3 akademičtí pracovníci a též 1 zaměstnanec Ministerstva spravedlnosti.
Semináře, jejich lektorský tým a připravený obsah měly obrovskou pozitivní odezvu mezi všemi zúčastněnými odborníky bez ohledu na jejich profesní zaměření. Velmi kladně byla hodnocena profesní interdisciplinarita posluchačstva. Semináře byly tradičně vedeny otevřeně s prostorem pro průběžnou diskusi. Velmi pozitivní odezvy zazněly v reakci na novou formu realizace seminářů, a to zvýšení jejich dostupnosti díky pořádání v regionech.
Přínosným obohacením a motivací jak pro posluchače, tak pro vlastní další práci zástupců z praxe, bylo sdílení příkladů dobré praxe. Podařilo se představit jak modely interdisciplinární spolupráce na několika soudech, tak navázání a fungování spolupráce soudů se Servisem rodiny.
Model 2. ročníku seminářů se skvěle osvědčil. Bližší kontakt s regiony je rozhodně dobrou cestou a cyklus 3. ročníku byl tedy naplánován stejným stylem:
Registrovat se můžete zde.
Děkujeme za spolupráci jednak Servisu rodiny, ale též oběma lektorům a samozřejmě všem účastníkům. A těšíme se další setkání v roce 2025.