Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21
Letos se opět koná Právnický salon
22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > Litera > Pražský právnický podzim 2022

Pražský právnický podzim 2022Vážení přátelé, podporovatelé a účastníci našich akcí,

na našich webových stránkách vás průběžně informujeme o akcích pořádaných Stálou konferencí českého práva. Za pár týdnů vstoupíme již do XI. ročníku Pražského právnického podzimu.

Plán akcí průběžně upravujeme a současně přizpůsobujeme aktuálním tématům tak, abychom pro vás připravili atraktivní program, atraktivní řečníky a v neposlední řadě atraktivní místa.

Aktuálně připravujeme kulatý stůl na téma „Home office“, kde úvodní slovo pronese prof. Věra Štangová, zúčastní se zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí, soudci Nejvyššího a Ústavního soudu, špičkoví zástupci akademické sféry, advokáti a reprezentanti korporátní sféry zejména z oblasti HR.

V říjnu letošního roku připravujeme konferenci na téma „Pes a právo“, na jejíž konání bude navazovat stejnojmenná publikace, kterou má naše nakladatelství zařazenou v edičním plánu na nejbližší období. Ve stejném měsíci proběhne konference s aktuálním tématem „ESG“, na jejíž přípravě spolupracujeme s advokátní kanceláří Císař, Češka, Smutný. Záštitu nad touto akcí přebírá místopředseda Nejvyššího soudu Petr Šuk.

V listopadu se po dvouleté přestávce bude konat velmi oceňovaný Právnický salon. Tradičně počítáme s tím, že se odehraje v rezidenci pražského primátora, tentokrát na téma „Základní práva a svobody – problém hierarchie a heterarchie“. Vyvrcholením každého Pražského právnického podzimu je Právnický klub v kavárně Adria.

Pražský právnický podzim ovšem letos Právnickým klubem neskončí. Po něm bude ještě následovat v prvním prosincovém týdnu konference, o jejímž zaměření jednáme mimo jiné s Unií rodinných advokátů, Vězeňskou službou a Exekutorskou komorou.

Současně se již připravujeme na další ročník Stálé konference českého práva a jako každý rok plánujeme opět aktuální a zajímavá témata. Uvítáme, pokud nám napíšete své tipy, a rádi je při formování dalšího programu zohledníme.

Ing. Eva Pešková