Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Rodina a právo > 2. ročník odborných seminářů jsme zahájili v Domažlicích

2. ročník odborných seminářů jsme zahájili v Domažlicích2. ročník série odborných seminářů, zaštítěných prezidentem Soudcovské unie JUDr. Liborem Vávrou, byl zahájen prvním setkáním 16. 2.2024 a to v Domažlicích. Velké poděkování patří nejen lektorům, ale i paní předsedkyni Okresního soudu v Domažlicích JUDr. Martině Dufkové a jejímu týmu, kteří nám byli velmi nápomocni s organizací přímo na místě. Lektorský tým tvoří stejně jako v 1. ročníku JUDr. Jaromír Jirsa, soudce Ústavního soudu a čestný prezident Soudcovské unie, a Mgr. Kryštof Janek, advokát a místopředseda sekce pro rodinné právo České advokátní komory. Zájem o účast je opět velký, což nás velmi těší. 

Semináře v Domažlicích se zúčastnilo 40 odborníků z řad soudců, advokátů, pracovníků OSPOD a psychologických a mediačních služeb. Ti si nejdříve vyslechli vystoupení paní doktorky Dufkové, která představila pojetí opatrovnické agendy na okresním soudu v Domažlicích, popsala multioborovou spolupráci, kterou pro tuto agendu využívají a informovala o zahájení spolupráce se Servisem rodiny. Pak už se slova ujali lektoři. Během semináře probíhala mezi lektory a účastníky živá diskuse a výměna názorů a zkušeností z praxe. 

Speciálním hostem byla bývalá soudkyně Ústavního soudu, nyní již emeritní soudkyně, JUDr. Vlasta Formánková, která se dlouhodobě zasazovala o zlepšení postavení a výkonu opatrovnického soudnictví, zejména na svém „domovském“ soudu v Plzni. Apelovala na všechny zúčastněné, že je třeba nepodceňovat význam opatrovnické agendy, neboť tato bezprostředně ovlivňuje budoucí generace naší společnosti. 

Seminář měl opět skvělou atmosféru a vynikající ohlasy. A mimo možnosti seznámit se s nejnovějšími nálezy a stanovisky Ústavního soudu, umožnil mezioborové setkání odborníků daného regionu a výměnu jejich náhledů na postupy a podporu rozpadajících se rodin. 

Úvodní seminář byl rozhodně úspěšným zahájením dalšího skvělého ročníku. Už moc těšíme na další setkání - 15. 3. 2024 tentokrát v Brně.