Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Rodina a právo > Seminární tour pokračuje, tentokrát v Brně

Seminární tour pokračuje, tentokrát v BrněV polovině března t. r.  jsme měli tu čest sejít se k druhému setkání ze série odborných seminářů Rodina v krizi /normální je nesoudit se/ v prostorech Nejvyššího soudu v Brně. Děkujeme Nejvyššímu soudu za pohostinnost a jeho pracovníkům za asistenci během semináře. 

V rámci druhého ročníku úspěšné série pořádá Stálá konference českého práva jednotlivé semináře v regionech. Cílem je jednak zvýšení dostupnosti pro účastníky, ale také umožnění setkání regionálních aktérů rodinně – právní problematiky.

Posluchačům z řad odborníků OSPOD, advokacie psychologických služeb a soudů představili lektoři JUDr. Jaromír Jirsa a Mgr. Kryštof Janek nejnovější usnesení Ústavního soudu v oblasti rodinného práva. V rámci semináře pak probrali vhodné přístupy pro řešení rodinně – právních problémů v návaznosti na aktuální společenský vývoj, judikaturu Ústavního soudu a advokátní praxi.

Účastníci měli o téma živý zájem, aktivně participovali během semináře dotazy a doplněními z praxe. Pozitivní ohlasy přišly i následně po skončení semináře. Tato zpětná vazba nám samozřejmě činní obzvlášť radost. A v tomto optimistickém duchu se těšíme na další setkání, tentokrát v Jindřichově Hradci.